50-års jubileumsfest (3.12)

50-års jubileumsfest (3.12)

Festen streamas av Malax-TV. Följ med LIVE via länken nedan (Se innehåll)

FÖLJ MED LIVE (klicka)

Vi har glädjen att ordna en jubileumsfest den 3 december kl. 13-15 i nya gymnasiet. Vi håller en inflyttningsfest och firar samtidigt gymnasieutbildningen i Petalax 50 år. På plats i nya Gymnasiet i Petalax är studerande, personal och inbjudna gäster. Festen strömmas av Malax Lokal-Tv och länken hittas på gymnasiets hemsida och FB. Efter festen bjuds allmänheten till skolan och det är öppet hus från kl. 15 till 17.30.

Skolans tutorer guidar runt besökare i nya skolhuset. Kaffebjudning. Före festen kl. 12-13 är det uppvaktning. 

Denna festdag ingår i programmet för Malaxdagen 2021.  
Vid frågor kontakta vänligen rektor Margareta Bast-Gullberg  

Gå till "Aktuellt"